0

О тборите на Пирин и Берое завършиха 0:0 в мач от 13-ия кръг на Първа лига. През първото полувреме двата отбора не успяха да отправят нито един точен удар, като най-близо до гола бе левият краен защитник на домакините Петър Занев. В 20-ата минута ветеранът беше забравен непокрит при едно центриране от корнер, но ударът му с глава се заби в земята, след което премина малко над напречната греда на вратата на Иван Караджов.

Първият удар в очертанията на двете врати дойде в 55-ата минута, когато Станислав Костов Пирин стреля твърде леко от границата на пеналта точно в ръцете на вратаря Караджов.

В 67-мата минута латвиецът от Пирин Макрецкис центрира, Преслав Йорданов акробатично стреля, но нацели страничния дирек на вратата на Берое.

Десетина минути след това отново Йорданов бе изведен зад отбраната на Берое, но Караджов излезе бързо и затвори с тяло ъгъла пред нападателя на Пирин.

До края на мача домакините продължиха да бъдат малко по-активни, но така и не успяха да създадат нито едно реално голово положение пред вратата на Берое.

Старши треньорът на Пирин Красимир Петров обаче преброи „3-4 чисти голови положения“ за своите, които са на предпоследното 15-о място в Първа лига с едва една победа от 13 мача.

"Много съжаляваме, че не победихме. Имахме доста ситуации, три-четири чисти голови положения, които бяха добре отиграни. Ударихме и греда, просто топката не искаше да влезе днес", каза Петров.
"В отбора има добър колектив. Моята работа си я върша по начина, по който аз смятам, че трябва. Отборът играе добре, но не печелим. Говорил съм с ръководството, предстоят ми и още разговори, но темата за моята оставка никога не е била дискутирана", завърши Красимир Петров.

Старши треньорът на Берое Николай Киров пък беше доволен от точката. "Всяка една точка, която спечелим, е важна за нас. Имаме много проблеми около окомплектоването на състава - не като брой хора, а като ниво на играчите - някои са назад с подготовката, други - по-напред, има и хора, които се връщат след контузии.

След 70-ата минута това се вижда много ясно в мачовете ни. В същото време съперникът днес вкара много по-подготвени играчи и бе по-свеж в края", каза Киров.

"До 70-ата минута стояхме много добре отзад. Отпред обаче имахме сериозни проблеми и не успявахме да пратим топката в последните 20-25 метра на съперника. Зимата ни трябва подсилване, което не е задължително, а направо наложително.

И сега гледаме много играчи, но ще можем да вземем нови чак през зимата. Периодът сега е лош за селекция, но мисля, че ще се справим някак. Нашата цел е обаче до Нова година да спечелим максимален брой точки", завърши Николай Киров.

С равенството Пирин остава на предпоследното 15-о място в класирането с 8 точки и само една победа от началото на сезона. Берое е на десето място с 12 точки.