0

Ц СКА-София спечели много трудна победа с 1:0 срещу Етър (Велико Търново) в отложен мач от третия кръг на Първа лига, който спокойно можеше да бъде спечелен от последния тим в класирането.

"Болярите" пропуснаха куп положения, вкараха два отменени гола и играха половин час с човек повече, но загубиха двубоя на стадион "Ивайло".

С победата ЦСКА-София изравни лидера Черно море (Варна) с 32 точки, а тимът от Велико Търново остава на дъното на класирането с осем точки.

Етър създаде по-опасните положения през първото полувреме и можеше да води с разлика на "червените", но изключителни спасявания на Густаво Бусато и няколко пропуска опазиха суха мрежата на гостите на почивката.

Още в началото Бусато отрази удар на Георги Ангелов, а в следващата атака Шахредин Букхолда стреля с глава близо до дясната греда. Попадение на Мартин Тошев пък бе отменено в 18-ата минута заради засада.

Малко преди края на редовното време Етър имаше нова голяма възможност да поведе. Кольо Станев изпрати много красив удар по диагонал към вратата на ЦСКА-София, а Бусато отби и тази топка. Тя се върна на пътя на Мартин Моран и той стреля с глава, но бразилският страж отново опази вратата си.

Усилията на Бусато бяха възнаградени от съотборниците му в червено в началото на второто полувреме. В 49-та минута Матиас Фаетон отне топка в половината на Етър и стреля по земята, а тя бе избита от Мартин Величков. Марселино Кареасо обаче бе точен на добавка с първия гол в мача.

ЦСКА-София остана с човек по-малко след час игра. Капитанът Амос Юга извърши нарушение и първоначално главният съдия Ивелин Занев даде дузпа и жълт картон, след което обаче се стигна до видеопреглед.

След него капитанът на "червените" бе изгонен, тъй като нарушението започваше извън наказателното поле. От статичното положение стреля Мартин Тошев, който обаче уцели човек на стената.

Етър стигна до втори гол, който не бе признат. В първата минута на добавеното време при красива многоходова атака Мартин Тошев подаде на Ловре Кнежевич, който изведе Николай Янков отляво.

Халфът подаде нисък пас в наказателното поле за Ивайло Димитров, който се разписа с прецизен удар за 1:1. Нов преглед с ВАР обаче показа засада на Янков.

След съдийското решение на терена и на трибуните се случиха спречквания, които обаче не промениха изхода от срещата. ЦСКА-София спечели с 1:0 и вече дели първото място в efbet Лига с Черно море.