0

Б ерое сложи край на серията си от седем поредни шампионатни мача без победа, след като надигра лидера Локомотив (Пловдив) с 2:1 и то на неговия стадион.

Вини Трибуле и Сантиаго Годой бяха точни за успеха на „заралии“ с голове през първата част, а в последната минута от добавеното време на срещата Димитър Илиев се отчете само с почетен гол за 1:2.

С успеха Берое временно изпревари Хебър (Пазарджик) на 9-ата позиция в класирането с актив от 17 точки, докато „черно-белите“ остават на върха в подреждането с 30 точки, с една пред втория Черно море, но и с мач повече.

В 28-ата минута Берое откри след ъглов удар, като Франко Минго свали с гърди към Вини Трибуле, който от няколко метра препарира Хоркаш за 0:1.

Само три минути след това домакините можеха да изравнят след центриране на Джовани от фаул, при което Христо Иванов подаде с глава към Георги Минчев, който не съумя да нанесе качествен удар от близка дистанция, но топката заблуди Ачинели и се отби в гредата.

В 43-ата минута играчите на Хосе Луис Ачиари удвоиха преднината си. Трибуле преодоля Мартин Паскалев на левия фланг и центрира към Сантиаго Годой, който бе изпуснат от бившия бек на ЦСКА 1948 Лясков и от непосредствена близост закова 0:2.

Първоначално попадението бе отменено заради засада, но след преразглеждане на ситуацията с помощта на системата ВАР то бе признато и така „заралии“ се оттеглиха на почивка с два гола аванс.

До края на срещата домакините притиснаха своя съперник в търсене на попадение и във втората минута от добавеното 5-минутно продължение на мача "смърфовете" бяха близо до гол, но изстрел на Георги Минчев от пряк свободен удар се отби в гредата.

Все пак в последната пета минута от продължението "черно-белите" намалиха изоставането си чрез Димитър Илиев, който бе точен след асистенция на Минчев, но силите на пловдивския тим не стигнаха за повече.

В следващия 15-и кръг на Първа лига Локомотив Пловдив ще гостува на ЦСКА 1948, а Берое ще бъде домакин на Левски.