0

Ч ерно море постигна втората си победа през новия сезон в efbet Лига, и то след обрат с 2:1 при домакинството си на Ботев Враца в последен мач от 4-ия кръг от efbet лига.

Браян Переа даде аванс на тима от североизточна България в 36-ата минута след неточност в отбраната на варненци при статично положение, ала четири по-късно Влатко Дробаров изравни резултата на „Тича“.

През второто полувреме „моряците“ вкараха официално втори гол чрез Васил Панайотов след малко повече от час игра, а устремът в играта им направи така, че две техни попадения в хода на срещата бяха отменени. Първо гол на Живко Атанасов поради засада беше отменен.

Черно море с победа над Ботев Вр
Черно море vs Ботев Враца Черно море vs Ботев Враца Черно море vs Ботев Враца
33

В 73-ата в игра за домакините дебютира румънецът Клаудиу Кешеру, а негов гол не беше зачетен три минути след това поради засада в изграждането на атаката.

Това е и 21-ви пореден мач за „моряците“, в които те не позволяват на съперник да ги порази на „Тича“.

Успехът прати тима от Варна на четвъртото място във временното класиране с актив от 7 точки. Ботев Враца е закотвен на дъното с 0 точки след четири изиграни кръга.

За варненци предстои визита на Локомотив в Пловдив, докато Ботев Враца ще приеме столичните "железничари".