0

А рда спечели с 3:1 срещу Славия и остана в битката за седмото място в Първа лига, което дава шанс за участие на бараж за Лигата на конференциите.

Домакините от Кърджали поведоха в 33-ата минута, когато Тонислав Йорданов получи топката на дъгата на пеналтерията и с мощен изстрел през Мартин Георгиев изпрати топката в мрежата. В добавеното време на първото полувреме Славия успя да изравни, след като Владимир Николов засече отблизо центриране на Тони Тасев.

В 62-рата минута Иван Тилев центрира от пряк свободен удар, Светослав Вуцов се намеси много колебливо и топката беше заложена пред голлинията за Пламен Крачунов, който направи 2:1. Всичко за „белите“ приключи в 86-ата минута, когато Иван Коконов вкара с удар от наказателното поле при лошо изчистен корнер. Така Славия загуби шансовете си за участие на бараж за евротурнирите.