0

Н овият шампионат на Първа лига започна с 0:0. Черно море и ЦСКА 1948 записаха полупредпазливо и стратегическо реми седмица преди мачовете си в Лигата на конференциите.

Това бе 6-и равен в последните 9 мача между двата отбора, като все пак една идея повече за 3-те точки могат да съжаляват домакините от Варна. За баланс обаче за по-онеправдани пък се смятат гостите от Бистрица, които останаха с човек по-малко, а преди това претендираха и дузпа.

Вицешампионите имаха надмощие, което не успяха да материализират, независимо, че последните няколко минути имаха и числено преимущество, след като конгоанецът Райън Бидунга получи втори жълт картон от съдията Георги Гинчев. В 57-ата минута реферът от Велико Търново пък си навлече гнева на ЦСКА 1948, след като не даде дузпа при падане на Бирсент Карагарен в пеналта след съприкосновение с Влатко Дробаров. ВАР-аджията Валентин Железов прие решението му, тъй като не го извика да прегледа ситуацията на монитора.

За отбелязване са още 2 факта от мача край морето. Срещата започна с минута мълчание за легендарния вратар Илия Вълов, който е баща на треньора на ЦСКА 1948 Валентин Илиев и почина преди няколко дни. Верен на себе си и на смелите си решения, наставникът на „червените” пусна титуляр юноша бледен - 16-годишния Марто Бойчев.

Черно море – ЦСКА 1948 0:0
Стадион „Тича”, Варна

Черно море: 33. Пламен Илиев, 6. Виктор Попов, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 15. Даниел Мартин, 27. Даниел Димов - К, 71. Васил  Панайотов, 16. Андреяс Калкан, 11.  Едуардо Фернандес Родригес-Дуду, 10. Мазир Сула, 39. Николай Златев
Резерви: 84. Християн Славков, 29. Берк Бейхан, 91. Велислав  Василев, 23. Едгар Пашеко, 5. Игнасио Паис, 17. Мартин  Милушев, 4. Росен Стефанов, 99. Уеслен Жуниор, 2. Цветомир  Панов
Треньор: Илиан Илиев

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов, 19. Стив Фуртадо, 91. Райън Бидунга, 14. Теодор Иванов, 15. Симеон Василев, 39. Парвиз  Умарбаев, 7. Талис Енрике, 58. Марто Бойчев, 10. Радослав Кирилов - К, 9. Бирсент  Карагарен, 40. Марио Илиевски
Резерви: 33. Алекс Божев, 21. Емил Ценов, 11. Касиано Бузон, 61.  Октавио Мантека, 26. Ивайло Марков, 25. Евгений Сердюк, 23.  Цветомир Цанев, 92. Пиер Нгуинда, 31. Том Рапнуи
Треньор: Валентин Илиев