0

Б айерн Мюнхен разгроми с 6:1 като гост новака в Холщайн Кил в 3-тия кръг на Бундеслигата.

5-ия си хеттрик за баварците, които са единственият отбор в немския елит с пълен актив от 9 точки, заби Хари Кейн. 31-годишният капитан на английския национален отбор, записал през седмицата 100 мача с 68 гола с фланелката с 3-те лъва, бе точен в 7-ата, 43-ата и 90-ата минута. През 2023-та също през септември (на 23-и) и пак при внушителна победа – 7:0 над Бохум, Кейн вкара първия си хеттрик за Байерн. И тогава, както и сега, 3-ото му попадение бе от дузпа.

За гранда от Мюнхен срещу Холщайн точни бяха още Джамал Мусиала, който реализира 3-ия най-бърз гол в историята на германския шампионат, разписвайки се след само 15 секунди игра, Николай Ремберг, опънал собствената си мрежа в 13-ата минута, и Майкъл Олисе в 65-ата.