0
Арсенал надви Уест Хем с 2:1 в лондонското дерби от 35-ия кръг на английското първенство по футбол и си върна четвъртото място. По-рано днес Тотнъм се изкачи на тази позиция с победа срещу Лестър Сити с 3:1, но отборът на Микел Артета възстанови двете си точки преднина.

Арсенал спечели мача с голове на централните си защитници. В 38-та минута Роб Холдинг вкара след подаване от корнер на Букайо Сака, а в 54-та Габриел Магаляеш се възползва от центриране на Габриел Мартинели и се разписа за 2:1.
Преди това точен за Уест Хем в 45-ата минута бе Джарод Боуен.

„Не играхме толкова добре“, призна мениджърът на Арсенал Микел Артета."Ако трябва да използвам една дума, това би било, че спечелихме грозно. Големите отбори трябва да намерят начин да печелят грозно, когато не играят добре." Говорейки за Sky Sports, той добави: „Намерихме начин да се справим при статичните положения (двата гола паднаха след корнери, изпълнени от Сака), и да се защитаваме силно. Победата тук в Уест Хем е заслуга на момчетата и показва духа, който имаме“.

Уест Хем е седми в класирането и с три точки зад Манчестър Юнайтед.