0

А рсенал постигна изключително ценна победа, след като удари с 1:0 Манчестър Юнайтед като гост. По този начин "артилеристите" се изкачиха на върха във Висшата лига, макар и с мач повече от втория Манчестър Сити. Двата тима ще се изравнят по двубпи във вторник, когато "гражданите" гостуват на най-големия съперник на Арсенал - Тотнъм.

Единственият гол за тима на Микел Артета отбеляза Леандро Тросар в 21-ата минута, когато се възползва от асистенция на Кай Хаверц и не сбърка. Скандално действаше при ситуацията Каземиро от Манчестър Юнайтед, който се движеше доста бавно и така покри засадата.

След гола имаше атаки и пред двете врати, като най-опасен за домакините беше Гарначо. В 80-ата минута Мартинели можеше да сложи точка на спора, но Онана изби. Последваха още няколко добри изяви на камерунеца, но те не доведоха до нищо повече от загуба. Определено лиспвата на Бруно Фернандеш и Маркъс Рашфорд се оказа решителна, а Арсенал продължава да мечтае.