0

Ливърпул се измъкна в последните секунди, Арсенал продължава без грешка, Холанд с нов хеттрик за Манчестър СитиЛивърпул се измъкна в последните секунди, Арсенал продължава без грешка, Холанд с нов хеттрик за Манчестър Сити

Ливърпул отново страда, но постигна важна победа над Нюкасъл с 2:1. Рекордната покупка в историята на Нюкасъл Александър Исак откри резултата за гостите, възползвайки се от грешка на "червената защита".

Роберто Фирмино изравни след асистенция на Мохамед Салах, а Фабио Карвальо, който предишния ден навърши 20 години, вкара победното попадение след 8 минути в добавеното време и последния корнер. Така Ливърпул натрупа 8 точки и се изкачи до 5-о място в класирането.

Арсенал остава без грешка, като записа пета поредна победа - 2:1 над Астън Вила. "Артилеристите" бяха убедителни в първата част, като направиха куп пропуски и само Габриел Жезус вкара гол.

Луис изравни за тима от Бирмингам, въпреки че домакините претендираха за нарушение срещу вратаря им Рамсдейл. Веднага след това Габриел Мартинели донесе успеха на Арсенал, който ще гостува през уикенда на Манчестър Юнайтед.

Ерлинг Халанд продължава да блести, като реализира нов хеттрик за Манчестър Сити при 6:0 над Нотингам Форест. Това е 9-о попадение за норвежеца, а той подобри рекорда за два най-бързи хеттрика във Висшата лига, като за това му трябваха едва 5 мача, докато предишният рекордьор Демба Ба имаше нужда от 21 кръга.

Другите попадения за Сити бяха дело на Хулиан Алварес (2) и Жоао Кансело. Отборът на Пеп Гуардиола изостава с 2 точки зад Арсенал.

Уест Хем не позволи на Тотнъм да го победи в лондонското дерби. "Шпорите" излязоха напред с автогол на Тило Керер, но резервата на домакините Томаш Соучек изравни бързо в началото на втората част. Тотнъм бе по-свеж в края, но пропусна възможността да спечели победа номер 100 в дербита на Лондон. Въпреки това тимът на Антонио Конте вече е в серия от 11 мача без загуба във Висшата лига и е уверено на третото място с 11 точки.

Борнъмът започна с 0:0 у дома срещу Улвърхямптън след смяната на мениджъра Скот Паркър. "Вълците" пропуснаха успеха с много пропуски, а най-близо до гола бе Матеус Нунес, чийто шут срещна гредата.

Срещи от петия кръг в първенството на Висшата лига на Англия по футбол:

Борнмът – Улвърхемптън – 0:0, Арсенал – Астън Вила – 2:1, Манчестър Сити – Нотингам – 6:0, Уест Хем – Тотнъм – 1:1, Ливърпул – Нюкасъл – 2:1;

днес: Лестър – Манчестър Юнайтед;

от вторник: Кристъл Палас – Брентфорд – 1:1, Фулъм – Брайтън – 2:1, Саутхемптън – Челси – 2:1, Лийдс – Евертън – 1:1.

1 Арсенал             5 5 0 0 13:4 15 точки
2 Ман Сити      5 4 1 0 19:5 13
3 Тотнъм              5 3 2 0 10:4 11
4 Брайтън             5 3 1 1 6:3  10
5 Ливърпул            5 2 2 1 15:6  8
6 Лийдс               5 2 2 1 8:5   8
7 Фулъм               5 3 2 1 8:7   8
8 Саутхемптън     5 2 1 2 7:9   7