0

Ф утболистите на Арсенал загубиха реални шансове за четвъртото място в класирането на английската Висша лига, даващо право на участие в Шампионската лига, след като претърпяха поражение при гостуването си на Нюкасъл с 0:2 в мач от предпоследния 37-и кръг.

Двата гола паднаха през второто полувреме - Бен Уайт си вкара автогол в 56-ата минута, а Бруно Гимараеш в 85-ата реши крайния изход от срещата.

След поражението Арсенал заема 5-ото място в класирането с 66 точки, а Тотнъм е на четвъртото с две повече. В последния кръг за сезона Арсенал ще посрещне Евертън, а Тотнъм ще играе срещу изпадналия Норич. Нюкасъл заема 12-ото място с 46 точки.

Довечера, в последния мач от 37-ия кръг Ливърпул гостува на Саутхемптън и при успех ще намали разликата с лидера в класирането Манчестър Сити на една точка.