0

Б айерн Мюнхен спечели с 2:0 срещу Барселона мача от група „С“ на Шампионска лига.

Баварците нанесоха своя удар в началото на второто полувреме с голове на Люка Ернандес и Лерой Сане.

По този начин Байерн записа девета победа в последните 12 мача срещу „блаугранас“.

Каталунците играха изключително високомерно в офанзивен план и пропуснаха много чисти положения пред вратата на Мануел Нойер особено през първото полувреме. Само Роберт Левандовски през първите 45 минути направи три страхотни пропуска пред вратата на своя бивш съотборник.

Байерн Мюнхен поведе с 1:0 в 50-ата минута, когато Кимих центрира от корнер в наказателното поле на Барселона, където Люка Ернандес бе оставен непокрит и с глава отблизо вкара топката във вратата на Марк-Андре тер Стеген.

Само 4 минути по-късно баварците удвоиха своята преднина. Мусиала подаде към Лерой Сане, който проби през центъра, навлезе сам срещу Тер Стеген и пусна топката покрай него за 2:0.

С тази победа Байерн събра актив от 6 точки, докато Барселона остава с 3, колкото има и Интер, а Виктория Пилзен е с 0.

В следващите мачове на 4 октомври Байерн е домакин на Виктория Пилзен, а Барселона гостува на Интер.

В мач от група А Ливърпул победи Аякс с 2:1 на „Анфийлд“. В 17-ата минута Мохамед Салах се възползва от хубав пас на Диого Жота и даде аванс на мърсисайдци. Мохамед Кудус изравни десет минути по-късно с превъзхдно изпълнение и помощ от напречната греда. В 89-ата минута Жоел Матип се разписа с глава от корнер и донесе успеха на домакините.

Изненадващо, Брюж вкара 4 гола на Порто в дома на "драконите", а друга изненада поднесе лъкатушещият Байер Леверкузен, който срази с 2:0 Атлетико Мадрид.

Ето и всички резултати и голмайстори от играните тази вечер срещи:

Виктория Пилзен - Интер 0:2 (0:1 Един Джеко 20 , 0:2 Дензъл Дъмфрис 70)

Спортинг Лисабон - Тотнъм 2:0 (1:0 Паулиньо 90, 2:0 Артур Гомес 90+3)

Байер Леверкузен - Атлетико Мадрид 2:0 (1:0 Роберт Андрих 84, 2:0 Муса Диаби 87)

Байерн Мюнхен - Барселона 2:0 (1:0 Люка Ернандес 50, 2:0 Лирой Сане 54)

Ливърпул - Аякс 2:1 (1:0 Мохамед Салах 17, 1:1 Мохамед Кудус 27, 2:1 Жоел Матип 89)

Марсилия - Айнтрахт Франкфурт 0:1 (0:1 Йеспер Линдстрьом 43)

Порто - Брюж 0:4 (0:1 Феран Жутгла 15-д., 0:2 Камал Соуа 47, 0:3 Андреас Сков Олсен 52, 0:4 Антонио Нуса 89)