0

Б ез да се напряга особено, вече класиралият се за 1/8-финалите на ШЛ Байерн си поигра на котка и мишка с Барселона на „Камп Ноу“ и с 3:0 изпрати каталунците не само към Лига Европа, но и към тежки съмнения за бъдещето на отбора при Шави Ернандес.

„Второто поредно погребение на Барса в груповата фаза на Шампионската лига”, така „Ас“ определи случилото се за пръв път от 24 години насам, като изтъкна, че сегашния резил е по-унизителен от миналогодишния. Тогава в отбора бяха имена като Брейтуейт, Дест, Юсуф Демир, а сега с напомпани 200 млн. Евро за Кунде, Рафиня и Левандовски, отборът бе размазан от Байерн на куц крак.

„Изглеждаше като Гъливер в Лилипутия, играещ срещу джуджета“, позволи си още едно злорадо сравнение мадридският „Ас“.

„Барса не напредна и метър и се показа като слаб отбор, без лидери или бунтарски дух, подхванат от Байерн, който го използваше като играчка.

Байерн съблече реалността на Барса през първото полувреме с поразителна простота, която трябва да е била изключително груба за Шави”, продължава изданието.

Прибраните отзад баварци не се забавиха да накажат с кинжална контра домакините – още в 9-ата мин. Мане откри, а в 30-ата Чупо-Мотинг удвои, като и в двата гола имаше пръст Гнабри.

Третият гол вкара в 4-ата мин. от добавеното време Павар, когато трибуните бяха още по-опразнени.

Отсъдената, а после отменена от ВАР дузпа за Барса и незачетеният гол на Гнабри, бяха само за статистиката, а гостите направо се смилиха над покорните си съперници и притихналата им публика.

В група „А“ Наполи спечели с 3:0 срещу Глазгоу Рейнджърс и записа 12-та поредна победа във всички турнири за първи път в историята си. На стадион "Диего Армандо Марадона" интригата изчезна бързо, тъй като Джовани Симеоне отбеляза два гола до 16-ата минута. Защитникът Оле Йостигард вкара за 3:0 в 80-ата минута.

В другата среща от групата Ливърпул победи с 3:0 като гост Аякс и се класира за 1/8-финалите. Мохамед Салах, Дарвин Нунес и Харви Елиът се разписаха за англичаните. Така тимът на Юрген Клоп записа четвърта поредна победа в турнира, след като в първия кръг допусна тежка загуба от Наполи (1:4). Италианският и английският тим продължават в следващата фаза, като в последния кръг ще трябва да определят кой ще е победител в групата.

Тотнъм завърши 1:1 със Спортинг Лисабон в Лондон в двубой от група "D", която се оказва една от най-заплетените. "Шпорите" имаха нужда от победата, за да си гарантират участие в следващата фаза, но отменен гол с ВАР на Хари Кейн в 96-ата минута им развали празненствата. Спортинг поведе след гол на кадъра на Тотнъм Маркъс Едуардс. Родриго Бентанкур изравни десет минути преди края.

В другият двубой Айнтрахт (Франкфурт) постигна изключително ценна победа с 2:1 над Олимпик Марсилия. Даичи Камада в 3-тата и Рандал Коло Муани в 27-ата минута реализираха двата гола за домакините, а Матео Гендузи се разписа за гостите.

Тотнъм остана на върха в групата с 8 точки, а Спортинг и Айнтрахт по една по-малко. Марсилия е последен с 6 пункта.

Атлетико Мадрид и Байер Леверкузен завършиха 2:2 в изключително драматичен мач от група "В". "Дюшекчиите" обаче се нуждаеха от задължителна победа, но пропусната дузпа от Караско в осмата минута на добавеното време им отне мечтите. Гостите на два пъти повеждаха чрез Муса Диаби в 9-ата и Калъм Хъдсън-Одой в 29-ата минута, но домакините и двата пъти изравниха чрез Яник Ферейра Караско в 22-рата и Родриго де Пол в 50-ата минута.