0

Б арселона изтръгна едва 3:3 срещу Интер на „Камп Ноу“ с гол в добавеното време на Левандовски (90+2) и е пред отпадане от големите пари в Шампионската лига. В Група С води Байерн с 12 точки, следван от Интер със 7, Барса с 4 и Виктория без нито една точка.

Дембеле откри за Барса в 40-ата мин., но след почивката гостите обърнаха мача с голове на Барела (50-ата) и Лаутаро Мартинес (63).

Левандовски донесе 2:2 в 82-ата, но Госенс отново изведе италианците напред в 89-ата. Второто попадение на поляка във втората минута на добавеното време за 3:3 бе слабо утешение.

В каталунската преса думата „чудо“ се споменава за минималните шансове на отбора, воден от Шави Ернандес, да остане в най-богатия турнир и на 1/8-финалите. Но каталунците не зависят изобщо от себе си, дори да вземат и двата си мача докрая – Байерн в Барселона на 26 октомври и като гост на Виктория в Пилзен на 1 ноември.

За Интер е достатъчно да бие Виктория в Милано в следващия кръг (в последния „нерадзурите“ са гости на Байерн) и е на осминафинал.

Мачът с Интер бе кошмарен за Жерар Пике, набеден, че е подарил 2 от трите гола на гостите. Друг от идолите на отбора - Бускетс, също бе посочен като един от най-слабите в мача. За двамата настоящият сезон изглежда последен в клуба.

Отпадане от Шампионската лига е тежък удар за деликатното финансово положение на клуба с очертаващите се загуби от десетки милиони евро пропуснати приходи - ръководството бе заложило в бюджета достигане поне до 1/4-финал в турнира.