0

Б айерн (Мюнхен) вкара осем гола във вратата на Дармщат за по-малко от едно полувреме и се поздрави с убедителна победа 8:0 в среща от 9-ия кръг на Бундеслигата.

С този успех баварците събраха 23 точки и изпревариха с една досегашния лидер Байер (Леверкузен), който играе своя мач от кръга утре.

Хари Кейн се отличи с хеттрик, по два гола добавиха Лерой Сане и Джамал Мусиала. Едно попадение отбеляза Томас Мюлер, а на вратата се завърна Мануел Нойер. Вратарят-капитан на отбора беше посрещнат още на загрявката с одобрителни възгласи на феновете, които продължиха и след като му подадоха топката след началния съдийски сигнал.

Вратарят, който е капитан и на германския национален отбор, не беше играл 331 дни до днес, след като си счупи крака по време на ски-ваканция на 9-и декември миналата година.

Последният му мач с екипа на баварците беше на 12-и ноември срещу Шалке 04. А последният му мач за Бундестима е на 2-и декември срещу Коста Рика на Световното първенство в Катар. 37-годишният страж се беше фокусирал към завръщане в началото на сезона, но рехабилитацията се проточи повече от очакваното.

Освен с осемте гола, които бяха отбелязани за по-малко от едно полувреме, срещата ще се запомни и с трите червени картона – един за Байерн и два за гостите. Първият изгонен състезател беше Йозуа Кимих от домакините още в 4-ата минута, който задържа противник.

В 21-ата двата отбора останаха по 10, тъй като и албанският национал Кевин Джясула беше изгонен заради препъване. А три минути преди края на първата част Матей Маглика от Дармщат също видя червения цвят.

В 51-ата минута Хари Кейн откри резултата след подаване на скандалния защитник Нус Мазрауи, а до 60-ата резултатът набъбна на 3:0 с точните изстрели на Сане (56) и Мусиала след подаване на Кейн.

Сане направи 4:0 с великолепно изпълнение в 64-ата минута, но Хари Кейн го засенчи след 5 мин. с гол от центъра на игрището за 5:0.

Томас Мюлер влезе и направи 6:0 в 71-ата, склед като вкара топката от малкото наказателно поле зад вратаря Марсел Шуен. Мусиала и Кейн - съответно в 76-ата и в 88-ата минути, оформиха крайното 8:0.

За гостите цял мач игра Фабиан Нюрнбергер, чиято майка е българка и очакванията са скоро да бъде извикан в националния отбор на България. Нюрнбергер беше санкциониран с жълт картон заради неспортсменско поведение.

Байерн излезе на върха и благодарение на поражението на Щутгарт у дома от Хофенхайм с 2:3. Гостите поведоха с 2:0 до 21-ата минута чрез головете на Гриша Промел и Вут Вегхорст.

В 31-ата обаче Дениз Ундав от Щутгарт пропусна дузпа, но все пак той асистира за да бъде намален резултата от Кристиан Фурих в началото на второто полувреме. Датчанинът Роберт Сков в 66-ата направи 1:3, а Ундав намали за 2:3 в 74-ата.