0

В първия мач начело с новия си треньор Томас Тухел футболистите на Байерн Мюнхен се натегнаха и му сервираха скалпа на бившия му германски тим – Борусия Дортмунд. Баварците надиграха тотално гостите и зарадваха феновете си с резултатна победа 4:2.

Байерн оглави класирането в германското първенство по футбол с 55 точки, с две повече от днешните си съперници.
Унион Берлин е трети с 51 точки след днешната си победа с 3:0 срещу Щутгарт.

Байерн реши изхода на мача още преди преполовяването на първата част, а първият гол бе изцяло по вина на шашнатия вратар на Дортмунд Грегор Кобел.

Дайо Упамекано изпрати топката в половината на Дортмунд в 13-ата минута и стражът опита да я спре, но вместо това само я отклони към вратата си за 1:0.

Само пет минути по-късно Матайс де Лихт свали центриране от ъглов удар на далечна греда за непокрития Томас Мюлер, който вкара втория гол.

Нападателят се разписа отново след още пет минути игра с нов удар от близко разстояние.

Мюлер взе участие и в четвъртия гол за Байерн. В 51-та минута Лерой Сане подаде към дъгата и той прескочи топката, която попадна на пътя на откъсналия се в наказателното поле Кингсли Коман и той бе точен за 4:0.

Дортмунд върна две попадения до края на мача. Емре Джан бе точен от дузпа в 72-та минута след нарушение на Серж Гнабри, а Дониел Мален оформи крайния резултат в добавеното време.