0

Б арселона завърши наравно 2:2 у дома срещу Манчестър Юнайтед в първия мач от 1/16-финалите в турнира Лига Европа.

Първото полувреме беше безрезултатно, въпреки интересните моменти и в двете наказателни полета. В 50-ата минута Маркос Алонсо откри резултата след центриране на Рафиня, но Маркъс Рашфорд изравни с удар от малък ъгъл само три минути след това.

В 59-ата минута автогол на Жюл Конде след опит за шут на Рашфорд даде аванс за "червените дяволи". Гостите пропуснаха да реализират и трето попадение, а Рафиня възстанови равенството четвърт час преди изтичане на редовното време.

В самия край на двубоя топката срещна гредата на Юнайтед след разбъркване и опит за изчистване на Каземиро.

В друга среща от тази фаза на турнира бившият европейски клубен шампион Аякс и хитът в германския шампионат Унион Берлин не си вкараха голове и завършиха наравно 0:0 в Амстердам.

В 65-ата минута гол на Жером Русийон беше отменен заради игра с ръка и намеса на видео асистент реферите.

Залцбург победи изненадващо с 1:0 у дома носителя на трофея в Лигата на конференциите от миналия сезон Рома с попадение на аржентинеца Николас Капалдо в 88-ата минута след центриране в наказателното поле на Страхиня Павлович.

Тами Ейбрахам и Брайън Кристанте във всяко от двете полувремена бяха най-близо до попадението в полза на "вълците".

Шахтьор Донецк победи с 2:1 като домакин състава на Рен. Дмитро Крискив в 11-ата и Артьом Бондаренко в 45-ата минута се разписаха в полза на украинския гранд в двубоя в полската столица Варшава.

Токо Екамби върна един гол за гостите след точно един час игра.