0

Манчестър Сити победи с 1:0 Лестър като гост в първа среща от 14-ия кръг на Висшата лига.  По този начин футболистите на Пеп Гуардиола се изкачиха на първата позиция във временното класиране с актив от 29 точки.

Кевин Де Бройне донесе успеха на “гражданите” в 49-ата минута. Той се разписа след великолепно изпълнение от фаул. Изстреляната от белгиеца топка се отби от страничната греда и спря в мрежата на Дарън Уорд.

Голмайсторът на Манчестър Сити Ерлинг Халанд не взе участие в мача, тъй като лекува контузия.

Най-гръмкият успех в събота постигна Брайтън, чийто нов мениджър  Роберто де Дзерби се поздрави с първа победа начело на "чайките" и то с 4:1 над Челси. Футболистите на италианеца надиграха напълно лондончани, които са водени от бившия мениджър на южняците Греъм Потър, който пък инкасира първа загуба на новия си пост.

Особено голяма бе разликата между двата отбора през първото полувреме, което Брайтън спечели с 3:0. Леандро Тросар откри резултата в петата минута на срещата, а в 14-ата домакините удвоиха, след като Рубен Лофтъс-Чийк си вкара автогол след центриране от корнер. Кошмарът за Челси стана пълен в 42-рата минута, когато Трево Чалоба също си вкара автогол, този път след подаване по земя на Еступинян.

В началото на второто полувреме Челси показа признаци на пробуждане и намали с гол с глава на Кай Хаверц в 48-ата мин. Пет минути преди края германският нападател пропусна отлична възможност да вкара втори гол, но вместо това в добавеното време сънародникът му Паскал Грос оформи изразителната победа на Брайтън с 4:1.

В класирането Челси остава на пето място с 21 точки от 12 мача, на осем зад лидера Манчестър Сити. Брайтън се изкачи на седма позиция с 18 точки.

Тотнъм запази третото си място в класирането, след като направи обрат от 0:2 и спечели с 3:2 при гостуването си на Борнмът. "Черешките" поведоха в средата на първото полувреме с гол на Кийфър Мур, а пет минути след почивката отново той покачи на 2:0.

Тотнъм обаче върна надеждите си в 57-мата минута чрез Райън Сесеньон, а в 73-тата Бен Дейвис реализира за 2:2. В герой за "шпорите" обаче се превърна халфът Родриго Бетанкур, който закова победния гол в добавеното време на срещата след разбъркване в наказателното поле.

С успеха лондончани събраха 26 точки и остават с две пред четвъртия Нюкасъл, който изигра поредния си отличен мач и разгроми с 4:0 гостуващия Астън Вила.

Калъм Уилсън се отличи с два гола и две асистенции за третия пореден успех на "свраките". Нападателят откри в продължението на първото полувреме от дузпа, а през второто домакините напълно надиграха съперника си.

Отново Уилсън покачи на 2:0 в 56-ата минута, а три след това той асистира на Жоелинтон, който покачи на 3:0. Крайното 4:0 бе оформено от Мигел Алмирон, който вече има шест гола в последните си шест мача за тима.

В другите два двубоя от 14-ия кръг този следобед Кристъл Палас победи с 1:0 Саутхемптън след гол на Одсон Едуар, докато Брентфорд и Улвърхемптън завършиха 1:1 в Лондон. Бен Мий откри за домакините в 50-ата минута, но само две след това Уулвърхямптън изравни чрез Рубен Невеш. В края на двубоя испанецът Диего Коща от тима на "вълците" получи червен картон за грубо нарушение.