0

Ф еновете на Евертън отчаяно се опитаха да помогнат на отбора си да избегне изпадането от Висшата лига, като запалиха фойерверки пред хотела на отбора на Челси, за да нарушат съня им преди днешния решаващ сблъсък на „Гудисън Парк“, завършил 1:0 за „карамелите“.

Пред ливърпулския хотел „Хилтън“ нощното спокойствие бе разстреляно с мощна заря и фойерверки, които нарушиха покоя на звездите на лондончани.

Видеозаписи показват силно свистящи фойерверки, експлозии и пукане точно пред хотела и според съобщенията те са продължили повече от час и половина до почти 3 часа сутринта.

Нощните диверсанти пред хотела на Челси вероятно отпиват сладко от бирата си след като техните любимци надвиха с 1:0 на „Гудисън Парк“. Нищо чудно причината за гафа на опитния защитник на лондончани Аспиликуета да е лошият сън заради фойерверките.

Още в началото на второто полувреме испанецът сгафи, а Ричарлисън закова топката в долния ъгъл на вратата на Челси. Публиката на „Гудисън Парк“ започна да празнува лудо, което включваше и хвърлена синя димка на терена.

Голмайсторът, който се включи в общия делириум, хвана сигналната ракета и я хвърли обратно. Бразилецът рискува сериозна глоба и наказание, но в този миг най-важното бе победата, донесла 3 Скъпоценни точки. Евертън е 18-ти с 32 т. От 33 мача, с 2 точки повече пред отбора на Франк Лампард са Лийдс и Бърнли, които са изиграли и мач повече от „карамелите“.
В другия ранен неделен мач Тотнъм се изкачи на четвърто място с два гола на Сон за победата с 3:1 срещу Лестър.

Южнокореецът се разписа 2 пъти, Хари Кейн добави още един за успеха на „шпорите“ над „лисиците“ в 35-ия кръг на английското първенство.

Патсън Дака пропусна първото положение за Лестър с удар в гредата в 14-ата минута, а само осем по-късно Кейн изведе домакините напред. Той изпревари персоналния си пазач при центриране на Сон от корнер и преодоля вратаря с мощен удар с глава.

Деян Кулушевски пък асистира за двата гола на Сон през второто полувреме, докато Келечи Ихеаначо върна един за Лестър в първата минута на добавеното време. Така "лисиците" останаха на 11-о място в класирането на Висшата лига.

Висша лига на Англия, 35-ти кръг, неделя: Евертън – Челси 1:0, Тотнъм – Лестър 3:1.
по-късно днес:
Уест Хем - Арсенал

от събота: Лийдс - Манчестър Сити   0:3, Нюкасъл – Ливърпул           0:1, Астън Вила - Норич           2:0, Саутхемптън - Кристъл Палас  1:2, Уотфорд - Бърнли             1:2, Улвърхемптън - Брайтън      0:3.