0

Ф иорентина спечели с 1:0 срещу Сивасспор с гол през второто полувреме и "виолетовите" взеха минимална преднина в първия мач от осминафиналите на Лига на конференциите.

Италианците отбелязаха единственото попадение на собствен терен в 69-ата минута чрез Антонин Барак. Чехът се възползва от разбъркване в наказателното поле на гостите от Турция и чукна топката във вратата на Сивасспор, който завърши мача с 10 души на терена. В четвъртата минута на добавеното време червен картон получи халфът Макс Градел.

Реваншът е насрочен за 16 март.

В друг мач Лех Познан постигна два гола аванс преди гостуването си срещу Юргорден след седмица. Антонио Милич даде преднина на поляците в 39-та минута, а Филип Марчвински оформи крайния резултат в 82-та.

Слован Братислава измъкна равенство срещу Базел в гостуването си в Швейцария. Зеки Амдуни и Анди Зечири дадоха на два пъти преднина на домакините, но словаците стигнаха до изравнявания чрез Юрий Медведев и Малик Абубакари. Последният гол падна в 70-ата минута.

Гент и Истанбул Башакшехир завършиха наравно 1:1 в Белгия. Стефано Окака отбеляза първия гол за турците в 16-ата минута, а Емануел Орбан изравни в 35-ата.

В по-ранните мачове Андерлехт не се даде на Виляреал, „чуковете“ удариха АЕК Ларнака