0

Ч елси и Манчестър Юнайтед не излъчиха победител, завършвайки при резултат 1:1 в дербито на 13-ия кръг във Висшата лига. Ключов и за двата тима се оказа кандидатът за "Златната топка" Жоржиньо, който подари попадение на „червените дяволи“ и реализира такова за „сините“ от Лондон.
"Червените дяволи" откриха резултата в началото на второто полувреме чрез Джейдън Санчо (49), но малко по-късно Жоржиньо (69) възстанови равенството от дузпа.
Кристиано Роналдо не бе сред стартовите 11 на Юнайтед, но пред втората част зае мястото на голмайстора Санчо.

С равенството Челси остава на върха в класирането с 30 точки, но разликата с най-близкия преследвач Манчестър Сити вече е само една. Манчестър Юнайтед успя да избегне трето поредно поражение в първенството и се изкачи на осмото място, като вече е на 5 точки от топ 4.