0

Ч елси постигна важна победа в стремежа си да задържи 3-ото място в английската Висша лига, след като се наложи с 1:0 над Уест Хем у дома. С успеха ''сините" от Лондон събраха 65 точки и дръпнаха с 5 пред съгражданите си от Арсенал.

Единственото попадение в мача вкара американският национал Кристиан Пулишич в 90-ата минута, а гостите от Уест Хем завършиха срещата с 10 души заради червения картон на Крейг Доусън четири минути преди края на редовните 90. Червеният картон беше комбиниран и с дузпа за Челси, която обаче Жоржиньо пропусна.

В друг мач от днес чешкият нападател Матей Видра осигури изключително ценните три точки за борещия се за оцеляването си Бърнли, който изтръгна 1:0 на свой терен от Уулвърхемптън. Видра беше точен в 62-ата минута след асистенция на Вут Вегхорст.