0

Г остуването на ПСЖ в Монпелие в Лига 1 се оказа  кошмарно за звездата на парижани Килиан Мбапе, на когото въобще не му вървеше.

Още в осмата минута Серхио Рамос изработи дузпа за ПСЖ и тук малшансът се изпречи на французина: неговият удар бе спасен от вратаря, а при нареденото от рефера повторно изпълнение Мбапе нацели гредата.

На всичко отгоре той получи мускулна контузия и се наложи принудително да бъде сменен с Екитике в 21-ата мин. След 11 минути в съблекалнята го последва Серхио Рамос след удар в главата. В 35-ата пък бе отменено попадение на Куяте от ПСЖ след намеса на ВАР.

И Хакими в 52-ата не успя да се зарадва на гол, който не бе зачетен от ВАР.

И все пак след 3 мин. Фабиан Руис откри за ПСЖ, а в 72-ата асистира на Меси за 0:2. Спокойствието на парижани бе заменено с напрежение ов 89-ата мин., когато Нордин намали 1:2, но след 3 мин. Заир-Емери уби надеждите на Монпелие за изравняване с трети гол за крайното 3:1 за ПСЖ.

В останалите мачове от Лига 1 в сряда: Ланс - Ница 0:1, Лион - Брест 0:0, Монако - Оксер 3:2, Рен - Страсбург 3:0, Анже - Аячо 1:2, Лил - Клермон Фут 0:0, Нант - Олимпик Марсилия 0:2, Реймс - Лориен 4:2, Тулуза - Троа 4:1.
В класирането води ПСЖ с 51 точки след 21 мача, следват Олимпик с 46, Ланс 45, Монако 41 и др.