0

С голове на Зиелински (5 мин. От дузпа, 47), Ангуиса (31) и Джовани Симеоне (44), най-големият син на треньора на Атлетико Диего Симеоне, Наполи смаза 4:1 Ливърпул на ст. „Диего Армандо Марадона“. Почетният гол за „червените“ вкара Луис Диас в 49-ата мин.

Домакините, водени от Лучано Спалети, решиха всичко до почивката и потвърдиха отличната си форма този сезон. Зиелински бе избран за играч на мача, а 27-годишният Джовани Симеоне откри головата си сметка в Шампионската лига във вечер, в която отборът, воден от татко му – Атлетико М, изтръгна инфарктна победа 2:1 над Порто в 101-ата мин.

На своя стадион „Метрополитано“ в Мадрид Атлетико поведе в 91-ата мин. чрез Марио Ермозо, чийто шут литна вратаря с рикошет. В 6-ата мин. от добавеното време Урибе изравни 1:1 от дузпа. А когато 5 минути по-късно Антоан Гризман закова победното 2:1, на „Метрополитано“ се възцари пълна лудост.

В другия мач от група В белгийският Брюж надви с 1:0 у дома Байер Леверкузен с гол на Сила в 42-ата мин.

В група С, сочена още на жребия за „група на смъртта“, Байерн и Барселона взеха победи, съответно с 2:0 срещу Интер и 5:1 срещу Виктория Пилзен преди да се изправят един срещу друг във втория  кръг идния вторник на „Алианц Арена“ в Мюнхен.

На „Джузепе Меаца“ в Милано баварците поведоха чрез Сане в 25-ата мин., а в 66-ата Д'Амброзио оформи крайното 2:0 за Байерн с автогола си след нова отлична проява на Сане.

В Милано Байерн не само прекъсна серията си от 2 поредни равенства в Бундеслигата, но и достигна 29 мача без загуба в груповата фаза на ШЛ (от септември 2017 г. насам).

На „Камп Ноу“ в същата група Барса не показа милост към гостуващия Виктория Пилзен, като до почивката водеше с 3:1 (голове на Кесие в 13-ата и Левандовски (34, 45+3). През второто полувреме полякът вече имаше хеттрик (67), а Феран Торес увеличи разликата до 5:1 в 71-ата мин. Сикора отбеляза веднъж за гостите.

В група D два гола с глава на бразилеца Ричарлисон в рамките на 5 мин. (76-ата и 81-ата) донесоха важна победа на Тотнъм над гостуващия Олимпик Марсилия, играл с човек по-малко цяло второ полувреме заради изгонването на Мбемба.

По-рано в същата група Спортинг Лисабон изненада с 3:0 като гост победителя в Лига Европа Айнтрахт Франкфурт.