0

Н а нов епизод на футболно насилие стана свидетел публиката на Евертън на мача срещу Астън Вила, загубен вкъщи с 0:1. Уцелени с пластмасови бутилки в главата бяха двама бивши играчи на домакините – французинът Люка Дин и Мати Кеш. Двамата отпразнуваха победния гол на Вила в края на първото полувреме, което предизвика агресивната реакция на агитката.

Полицията успя да арестува запалянко, след като анализира записите от видеонаблюдението на стадиона, като разследванията продължават

Кеш и Дин се присъединиха към Вила от Евертън преди две седмици. Те останаха на земята известно време, преди да могат да продължат мача. Именно французинът асистира за победния гол на Буендия.

И двата отбора се отправиха към съблекалните и играта продължи нормално през второто полувреме със самия играч на терена.