0

И нтер записа поредна важна победа по пътя си към Скудетото, след като спечели с 4:2 срещу Рома под бурния дъжд на “Олимпико” в зрелищен сблъсък от 24-тия кръг на Серия "А".

Мачът беше белязан от два пълни обрата. Първо “вълците” заличиха пасив след гол на рожденика Франческо Ачерби, паднал в 17-ата минута, благодарение на попадения на Джанлука Манчини в 28-ата и Стефан Ел Шаарауи в 44-ата.

През второто полувреме обаче Маркус Тюрам (49), Анхелиньо (56-автогол) и Алесандро Бастони (90+3) донесоха успеха за “нерадзурите”.

Така миланският гранд не само, че постигна седма поредна победа във всички турнири, но и нанесе първа загуба на “джалоросите” под ръководството на Даниеле Де Роси, който беше спечелил и трите си досегашни мача начело на тима.