0

Н а феноменален мач станаха свидетели футболните фенове в Аржентина. Расинг спечели Суперкупата в мач срещу Бока Хуниорс, който ще остане в историята с цели 10 червени картона. В главен герой се превърна реферът Факундо Тейо, който изгони 7 играча на Бока и трима на Расинг, а срещата бе прекратена с 118-ата минута, когато Бока остана с недостатъчен брой футболисти. Резултатът бе 2:1 за Расинг.

В редовното време двата отбора си вкараха по един гол, като Норберто Бриаско отбеляза за 1:0 за Бока, а Матиас Рохас изравни.

Шоуто започна в 90-ата минута, когато Себастиан Вия от Бока и Йохан Карбонеро от Расинг се сбиха и получиха по един червен картон.

Бока остана с 9 човека в 100-ата минута, когато Варела направи грубо нарушение и получи втори жълт картон.

Лудостта дойде в 118-ата минута, когато Карлос Алкарас отбеляза втори гол и Расинг поведе.

Първо бе изгонен голмайстора за емоционалния празник след гола. После последваха сблъсъци между двата отбора, а реферът изгодни четирима от Бока – Франк Фабра, Диего Гонзалес, Дарио Бенедето и Луис Андивнкула. Червени картони получиха и намиращия се на резервната скамейка Карлос Самбрано. Треньорът Уго Ибра също бе изгонен. Катриел Кабейос от Расинг също участва в сблъсъците и видя червения картон.