0

М анчестър Юнайтед бе орезилен във Висшата лига с позорно 0:4 като гост на Брентфорд, като първото полувреме бе кошмарно за тима на новия мениджър Ерик тен Хаг, като всичките голове паднаха тогава.

Положението в клуба е доста взривоопасно, тъй като набира сила нова мощна протестна вълна на феновете на Юнайтед срещу американските собственици на клуба - т. нар. Глейзъри, финансисти от Флорида. "Глейзър аут" гласяха доста от плакатите на публиката на гостите на стадиона на "пчеличките".

Иначе на терена нещата се развиха за Юнайтед като в кошмарен филм за природно бедствие. Още в десетата минута Матиас Йенсен подаде на Джош Дасилва, който откри резултата с удар в десния ъгъл. В 17-ата минута Йенсен пропусна страхотен шанс, но минута по-късно вкара за 2:0. След половин час игра Бен Ми направи 3:0 с глава след изпълнение на корнер.

Пет минути след това Иван Тони изведе Браян Мбеумо, който препарира вратаря на Юнайтед Давид Де Хеа с удар в левия ъгъл.
Тен Хаг направи три смени още на почивката, като пусна в игра Рафаел Варан, Тирел Малисия и Скот Мактоминей, но това не доведе до резултат.

В 53-ата удар на Кристиано Роналдо с глава мина над напречната греда. В 67-ата минута и Кристиан Ериксен бе близо до гол за гостите срещу бившия си тим, но вратарят Давид Рая спаси чудесно удара му с глава.

С успеха Брентфорд излезе на трето място във временното класиране, докато тежката загуба изпрати Манчестър Юнайтед директно на дъното.

Срещи от втория кръг на Висшата лига на Англия:

събота: Астън Вила - Евертън - 2:1, Арсенал - Лестър - 4:2, Брайтън - Нюкасъл - 0:0, Манчестър Сити - Борнмът - 4:0, Саутхемтпън - Лийдс - 2:2, Улвърхемптън - Фулъм - 0:0, Брентфорд - Манчестър Юнайтед - 4:0.

Утре: Нотингам Форест - Уест Хем, Челси - Тотнъм, Ливърпул - Кристъл Палас