0

Б огаташите от саудитския Ал Насър, водени от капитана им Кристиано Роналдо, рискуват тотален провал на сезона си с издънка в Шампионската лига на Азия. Спечелването на този трофей стана  голямата цел след като Ал Насър изостава значително от първия в първенството на Саудитска Арабия Ал Хилал.

В първия четвъртфинал като гост на Ал Аин от Обединените арабски емирства тимът на Кристиано загуби 0:1. Голът на домакините, чийто треньор е бившият аржентински национал Ернан Креспо, вкара мароканецът Рахими в 44-ата минута.

Още две попадения на Ал Аин бяха отменени заради засади - в 28-ата и в 73-ата мин.

Положението на Ал Насър се усложни и от директния червен картон на защитника Лапорт, който е аут за реванша в Рияд следващия понеделник.

Ако отборът на Луиш Кащро успее да обърне резултата, на полуфинала го чака победителят от сблъсъка на саудитските Ал Хилал, отбора на Неймар, и Ал Итихад, отбора на Бензема.