0

М анчестър Юнайтед победи Ливърпул с 2:1 в най-големия сблъсък в английската Висша лига в мач от третия кръг на първенството.

"Червените дяволи" демонстрираха огромно желание, енергия и много скорост, с които съвсем заслужено спечелиха и същевременно нанесоха първо поражение над мърсисайдци в Премиър лийг за цялата 2022 година.
Тимът на Юрген Клоп бе в серия от 21 поредни срещи в първенството без поражение, но днес изигра много разочароващ мач и има само две точки след първите три кръга.

Джейдън Санчо откри резултата в 16-ата минута, а Маркъс Рашфорд удвои в 53-тата. Мохамед Салах намали девет минути преди края, но това не помогна на Ливърпул да избегне поражението. За първи път от 2018 година "червените дяволи" победиха големия си исторически съперник във Висшата лига.

Това е и първа победа на Юнайтед от началото на сезона след двете разочароващи загуба.

Както медиите на Острова предвидиха по-рано днес, мениджърът на домакините Ерик тен Хаг взе радикални решения по отношение на стартовия си състав. Нидерланддецът направи общо четири промени. Капитанът Хари Магуайър и голямата звезда Кристиано Роналдо бяха оставени на пейката за началото. Португалската звезда все пак се появи на терена 5 минути преди края на мача.

Няколко часа преди сблъсъка фенове на Манчестър Юнайтед окупираха хотела на отбора и отново изразиха негодуванието си срещу собствениците на клуба от фамилия Глейзър.