0

М анчестър Сити победи лесно с 4:0 у дома Челси и се класира за четвъртия кръг в турнира за купата на Футболната асоциация в Англия. Шампионите не срещнаха никакви трудности срещу лондончани и ги победиха за втори път в рамките на само три дни, отбеляза БТА. Воденият от Пеп Гуардиола състав се наложи с 1:0 срещу "сините" в двубой от Висшата лига в четвъртък

Въпреки, че въобще не играха голмайсторът Халанд и твърдите титуляри Едерсон, Гюндоган, Де Бройне и Стоунс, Сити с лекота реализира три гола в рамките на само четвърт час през първото полувреме, за да реши рано крайния победител от срещата.

В 23-ата минута Рияд Махрез откри резултата след точно изпълнение на пряк свободен удар. След точно половин час игра световният шампион Хулиан Алварес беше прецизен при изпълнение на дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на Кай Хаверц.

В 38-ата минута Кайл Уокър показа добър усет и подаде за Фил Фоудън, който направи резултата 3:0.

Пет минути преди изтичане на редовното време Калиду Кулибали извърши фаул в наказателното поле срещу Фоудън и кошмарът на лондончани Махрез, който ги поряза и преди 3 дни в първенството, фиксира крайното 4:0 след точен удар от бялата точка.

Манчестър Сити ще играе срещу Арсенал или Оксфорд в следващия кръг на турнира.

Четвъртодивизионният Стивънидж поднесе една от големите изненади, като победи с 2:1 при гостуването си на Астън Вила.

В 33-ата минута Морган Сансон даде аванс за домакините от Бирмингам след асистенция на Дани Ингс, но Леандер Дендонкер остави Вила с човек по-малко в 85-ата минута, когато беше отстранен с червен картон заради нарушение, довело до 11-метров наказателен удар в полза на гостите. Джейми Рийд превърна дузпата в гол, а в 90-ата минута попадение на Дийн Кембъл осигури обрата в полза на Стивънидж.

В следващия 4-ти кръг (1/16-финалите) Манчестър Юнайтед ще играе у дома срещу Рединг, отреди тегленият в неделя жребий. "Червените дяволи" ще приемат втородивизионния отбор в периода 27-30 януари.

Носителят на трофея от миналия сезон Ливърпул ще се изправи като гост срещу Брайтън, ако отстрани Уулвърхямптън при преиграването от третия кръг на най-стария футболен турнир в света.

Шампионът Манчестър Сити ще играе у дома срещу Оксфорд Юнайтед или 14-кратния победител в турнира Арсенал, докато Тотнъм ще гостува на Престън Норт Енд от втора дивизия.