0

П ари Сен Жермен спечели с класическото 3:0 гостуването си на Нант от 6-ия кръг на Лига 1. С два гола се отчете Килиан Мбапе, а един прибави Нуно Мендеш.

Лионел Меси пък асистира и за двете попадения на Мбапе. Неймар бе оставен на резервната скамейка в този мач, като се появи в 63-ата минута на мястото на голмайстора Мбапе.

ПСЖ надигра тотално своя съперник и напълно очаквано се поздрави с крайния успех. Нант трябваше да играе и с човек по-малко, след като в 24-тата минута Фабио беше изгонен с директен червен картон.

След победата ПСЖ е лидер в класирането с 16 точки, толкова има и Олимпик Марсилия, който се наложи с 2:0 като гост на Оксер.

Старши треньорът на Пари Сен Жермен - Кристоф Галтие, разкри как се е почувствал Неймар като резерва.

"Винаги има риск, ако играчът не приеме решението. Говорих с него за това в петък. В последния мач той също влезе като резерва и беше доста уморен. Той го прие добре", каза Галтие пред медиите във Франция.

През настоящия сезон нападателят има 6 мача в Лига 1, в които е отбелязал 7 гола и е направил 6 асистенции.