0

С гол на Кевин Де Бройне Манчестър Сити победи Челси с 1:0 и записа 12-а поредна победа във Висшата лига. "Гражданите" доминираха през по-голямата част от мача и успяха да вземат ценни три точки, с което се откъснаха на върха с 13 точки аванс пред европейския клубен шампион Челси.

Сити атакуваше повече и имаше повече удари, но вратарят на Челси Кепа бе нащрек. Лондончани също имаха положения, особено в началото на втората част, когато Ромелу Лукаку не успя да преодолее вратаря на домакините Едерсон от чиста позиция.

Ключовият момент в мача дойде в 70-а минута, когато Кевин Де Бройне проби през центъра и с отличен удар от границата на наказателното поле изстреля неспасяемо за Кепа топката в долния ляв ъгъл на вратата му.

Попадението се оказа единствено в мача и Сити гледа уверено към титлата в Англия.