0

Грозни и кървави сцени съпътстваха мача между Спорт Ресифе и Форталеза за Купата на Североизтока в Бразилия, завършил без победител 1:1. Автобусът на гостите беше нападнат от фенове на домакините при напускането му на периметъра на „Арена Пернамбуко“. Към клубното возило на Форталеза полетяха камъни и самоделни бомби.

За съжаление, няколко футболисти на тима пострадаха, сред които Лукаш Саша, който се подвизава у нас с екипа на ЦСКА, впоследствие и на Лудогорец. Изпълнителният директор на гостите Марсело Пас публикува в социалните мрежи смущаващи кадри от минутите след нападението. В тях много ясно се вижда, че десният бек Дуду е разкървавен. Халфът Лукаш Саша също е ранен и се нуждае от медицинско внимание.

В самия мач преди инцидента Мойзеш даде аванс на Форталеза в края на първата част. Домакините обаче предотвратиха загубата с гол на Густаво Лопеш три минути преди изтичането на редовното време.