0

Л ивърпул и Челси завършиха 0:0 на „Анфийлд“ в дербито на 21-вия кръг на Висшата лига.

Челси стоя по-добре от своя съперник през първото полувреме, но не успя да се възползва от превъзходството, което имаше.

„Сините“ от Лондон вкараха гол още в 3-ата минута чрез Кай Хаверц, но след намесата на ВАР попадението не бе признато заради засада.

Така за първи път от 1971 година насам Ливърпул и Челси не си вкараха гол на „Анфийлд“.

Това бе мач номер 1000 на Юрген Клоп в треньорската му кариера. 411 от тях са начело на Ливърпул.

Мърсисайдци изпревариха Брентфорд в класирането и към момента заемат 8-то място. "Пчеличките" са зад тях с равни точки, но по-лоша голова разлика, а Челси е десети, също с 29 точки, но и мач повече.