0

Л ивърпул сложи край на мъките си от 3 мача без победа с 3:0 у дома над Брентфорд. "Червените" изнервиха обаче феновете си за пореден път, след като до 44-ата минута на първата част отново действаха безидейно. Тогава обаче Фабиньо успокои обстановката, след като се разписа за 1:0. Окслейд-Чембърлейн (69) и Минамино (74) довършиха гостите.

Звучна плесница пък получи един от кандидатите за Шампионскана лига - Уест Хем. "Чуковете" са провалиха с 2:3 срещу Лийдс. И на двата отбора бе отменено по едно попадение след разглеждане от ВАР. Преди началото на двубоя лондонската полиция публикува снимки на избирвани хулигани.

Ливърпул е втори с 45 точки и изостава с 11 от Манчестър Сити. Лондончани пък са четвърти с актив от 37 пункта.

"Силни сме, защото се учим от грешките си", отсече един от георите за Ливърпул - Фабиньо. Фенвете на "Анфилд" не спряха да си правят гъргара с комшиите от Евертън, след като научинаха, че Бенитес е уволнен.

За мениджъра на Ливърпул Юрген Клоп пък това беше мач №350 в кариерата му начело на клуба.