0

С голове преди почивката Ливърпул победи с 3:1 у дома Саутхямптън в двубой от 15-ия кръг във Висшата английска лига.

Още в шестата минута Роберто Фирмино с глава откри резултата след центриране на Андрю Робъртсън. "Светците" изравниха само три минути след това чрез Че Адамс, но домакините върнаха аванса си чрез Дарвин Ниниес, който се разписа отблизо с удар от движение в 21-ата минута.

Три минути преди почивката отново Нуниес беше точен във вратата на Саутхямптън.

След този успех Ливърпул заема шесто място в класирането с актив от 22 точки. "Светците" имат 12 точки на 19-та позиция.

В друга среща от кръга Тотнъм направи обрат у дома срещу Лийдс и спечели изключително драматично с 4:3. Лондончани изоставаха на три пъти в резултата, но постигнаха обрат успех след попадения на Родриго Бентанкур в рамките на само три минути.

Отборът от Йоркшър взе аванс Крисенсио Съмървил в десетата минута на срещата, но Хари Кейн изравни само четвърт час по-късно.

Лийдс си върна преднината три минути преди почивката след попадение на Родриго.

Бен Дейвис върна столичани в срещата шест минути след почивката, но гостите за трети път бяха напред след нов гол на Родриго.

В 81-ата и 83-ата минута дойдоха решителните прояви на Бентанкур, който на два пъти направи безпомощен вратаря Илън Меслие.

Втори жълт и съответно червен картон получи Тайлър Адамс от Лийдс в 87-ата минута на двубоя в Северен Лондон.

Тотнъм е на трето място в класирането с актив от 29 точки. Гостите са с 15 точки на 14-та позиция.

По-късно тази вечер Нюкасъл приема Челси, докато лидерът Арсенал гостува на Уулвърхямптън.