0

Л ивърпул победи Брайтън с 2:0 като гост в мач от 29-ия кръг на английската Висша лига и се доближи на три точки лидера в генералното класиране Манчестър Сити. Шампионите гостуват на Кристъл Палас в понеделник.

Ливърпул е в серия от осем поредни победи във Висшата лига и по всичко личи, че срещата със Сити на "Етихад" на 10-и април може да да се окаже решаваща в битката за титлата.

Ливърпул поведе в 19-ата минута с попадение на Луис Диас, който получи извеждащо подаване от Жоел Матип.

Садио Мане удари греда за "червените в 57-та минута, а само четири по-късно Мохамед Салах се разписа за 2:0. Ив Бисума спря удар на Наби Кейта с ръка в наказателното поле и Робърт Джоунс даде дузпа, която египтянинът изпълни в средата на вратата.

Това бе 20-и гол за Салах от началото на сезона във Висшата лига, като той достигна до тази граница за четвърти път в петте си години в състава на "червените".

Брайтън, който е в серия от пет поредни загуби във Висшата лига, заема 13-о място в класирането с 12 точки преднина от първия под чертата на изпадащите Бърнли.