0

Ш ампионът Манчестър Сити допусна неочаквана загуба с 1:2 у дома срещу "пчелите" от Брентфорд в първия мач от 15-ия кръг във Висшата лига на Англия.

След това поражение Сити е на второ място в класирането с актив от 32 точки, докато Брентфорд се изкачи до десета позиция с 19 точки. Брентфорд прекъсна серията от 11 поредни победи за отбора от Манчестър пред собствена публика.

Попадение на Айвън Тоуни след бърза контра и пас на Джош Дасилва в осмата минута на добавеното време смълча публиката на „Етихад“.

Преди това същият Тоуни с глава изведе "пчелите" напред в резултата още в 16-ата минута след подаване на Бен Мий в наказателното поле на домакините.

Фил Фоудън изравни за шампионите след асистенция на Мануел Аканджи в самия край на първата част.

По-късно тази вечер лидерът във Висшата лига Арсенал гостува на Улвърхямптън, а Нюкасъл приема Челси в дербито на кръга.

"Артилеристите" ще водят в подреждането по време на паузата за Мондиал 2022 в Катар.