0

М анчестър Юнайтед надви с 1:0 Астън Вила и се класира за 1/16-финала за Купата на Футболната асоциация, където играе с Мидълзбро. Скъпоценният гол вкара още в осмата минута шотландецът Скот Мактоминeй, който засече неспасяемо с глава идеално центриране на Фред. "Червените дяволи“ удържаха преднината си на „Олд Трафорд“ след като гостите удариха греда, а два техни „гола“ бяха отменени заради засади.

В групата на Юнайтед не беше Кристиано Роналдо, в атака Ралф Рангник заложи на Кавани, Мейсън Гринууд и Маркъс Рашфорд.

В 30-ата минута Оли Уоткинс стреля, но топката се отби от напречния дирек над Де Хеа. В началото на второто полувреме Дани Ингс направи безпомощен испанския вратар на Юнайтед, но след дълга консултация с ВАР реферът Оливър отмени гола.

След 3 мин. Той не зачете още едно попадение на гостите, отново за офсайд.

В 74-ата минута Мейсън Грийнууд стреля добре към вратата на Мартинес, но аржентинецът отрази без проблем. В самия край на мача Конса рухна в пеналта при сблъсък с Люк Шоу, но Майкъл Оливър не му свири дузпа.