0

М анчестър Сити и Ливърпул сътвориха зрелищно равенство 2:2 в мача между първия и втория във ВЛ и оставиха отворена интригата за титлата в Англия - „гражданите“ остават на една точка пред „червените“, които 2 пъти догонваха.

Равенството прекъсна серията на Ливърпул от десет поредни шампионатни победи.

На препълнения "Етихад" домакините първи стигнаха до попадение. Кевин Де Бройне откри резултата след рикошет в крака на Матип. Ливърпул бързо изравни в 13-а минута чрез Диого Жота, който получи пас от Александър-Арнолд и успя да промуши топката под плонжа на Едерсон.

В 30-а минута отлична акция на Жоао Кансело завърши с подаване към Де Бройне, който стреля на сантиметри от лявата греда.

Габриел Жезус, изведен от Кансело, отново даде преднина на шампионите в 37-ата минута, като с удар под гредата не остави шансове на сънародника си Алисон.

Ливърпул изравни веднага след почивката с точно попадение на Садио Мане и равенството 2:2 се запази до края.

В последните минути двата отбора намалиха темпото и предпочетоха да не рискуват.

Сити можеше да стигне до трите точки в добавеното време, когато Де Бройне даде великолепен извеждащ пас за Рияд Махрез, но алжирецът прехвърли вратата.

Срещи от 32-ия кръг на английската Висша лига: Брентфорд - Уест Хем 2:0, Лестър - Кристъл Палас 2:1, Норич - Бърнли 2:0, Манчестър Сити - Ливърпул 2:2.

От събота: Астън Вила – Тотнъм 0:4, Евертън - Манчестър Юнайтед       1:0, Арсенал - Брайтън 1:2, Саутхемптън - Челси 0:6, Уотфорд - Лийдс                   0:3.