0

П еп Гуардиола веднъж нарече своя колега треньор Марсело Биелса "човекът, на когото се възхищавам най-много в световния футбол - като треньор и като човек". Това не му попречи със своя отбор Манчестър Сити да нанесе горчиво поражение на аржентинеца със 7:0 в домакинския мач срещу Лийдс Юнайтед във Висшата лига.

Пред над 52 000 зрители на ст. „Етихад“ „Гражданите“ водеха с 3:0 до почивката с два бързи гола на англичаните Фоудън (8-та мин.) и Грийлиш (13), и трети на Де Бройн (32).

През второто полувреме на мястото на разсеяния Бернардо Силва влезе Гюндоган, който не вкара, но записа две асистенции. Махрез (49) и Де Бройн (52) започнаха наказателната акция, завършиха я с попадения защитниците Стоунс (74) и Аке (78).

Манчестър Сити води в класирането на Висшата лига с четири точки пред Ливърпул и пет точки пред Челси, но съперниците им за титлата имат един мач по-малко и могат да намалят разликата в четвъртък.