0

Манчестър Сити допусна много сериозна грешка в битката за титлата в Англия. „Гражданите“ завършиха 2:2 при гостуването си на „Лондон Стейдиъм“ на Уест Хем и дадоха шанс на преследвача Ливърпул да се доближи само на точка, ако успее да победи Саутхемптън на „Сейнт Мери“.

Джаред Боуен откри резултата в 24-ата минута, а отново той удвои в последната минута на редовното време. Джак Грийлиш върна едно попадение в началото на втората част. Владимир Цоуфал пък си отбеляза нелеп автогол с глава в 69-ата минута. Рияд Марез можеше да донесе победата на манчестърци, но Фабиански отрази удара му от 11-те метра в 86-ата минута.

"Небесносините" са на първа позиция с 90 точки, докато мърсисайдци са втори с четири по-малко, но и мач пасив.