0

М анчестър Сити се завърна на първото място в английското първенство по футбол след победа с 4:0 срещу Лийдс като гост. Така шампионите поведоха отново с две точки на преследвача Ливърпул, който по-рано днес надви с 1:0 Нюкасъл в мач от 35-ия кръг на Висшата лига.

Сити поведе още в 13-ата минута от статично положение. Фил Фоудън изпрати центриране към наказателното поле и Родри засече топката с глава във вратата на Лийдс. Вторият гол бе сходен, като този път Нейтън Аке се възползва от подаване на Рубен Диас и вкара за 2:0.

Габриел Жезуш бе точен в 78-та минута, а в самия край на срещата Фернандиньо вкара четвъртия гол.

Загубата остави Лийдс на 17-о място с пет точки пред изпадащия Евертън, но и с два мача повече. "Карамелите" са домакини на Челси в неделя.