0

М анчестър Сити записа осма поредна победа в първенството, след като спечели с 4:0 гостуването си на Нюкасъл от 18-ия кръг. Мачът между притежаваните от саудитската кралска фамилия "свраки" и "гражданите", собственост на крале от ОАЕ, бе наречен "Дербито на Залива", но феновете на домакините останаха само с утехата от началните песнички "Ние сме по-богати от вас!"

Манчестър Сити размаза 4:0 Нюкасъл като гост
Нюкасъл Манчестър Сити Нюкасъл Манчестър Сити Нюкасъл Манчестър Сити
8

А на терена наказателната акция на гостите започна още с гола на защитника на Сити Рубен Диаш в петата минута, последван от ново португалско попадение, дело на Жоао Кансело в 27-ата.

След почивката Риад Махрез направи 0:3 в 67-ата минута, а Рахийм Стърлинг оформи крайния резултат четири минути преди края, след като засече на празна врата подаване на Габриел Жезус, който проби неудържимо откъм левия фланг.

По същото време европейският клубен шампион Челси се мъчеше като гост на Улвърхемптън, където в крайна сметка се спаси от загуба, но с цената на 2 изгубени точки при равния 0:0.

Лондончани опитаха да уредят отлагане на мача заради отсъствието на звезди като Ромелу Лукаку, Тимо Вернер, Калъм Хъдсън-Одои, Бен Чилуел, Рубен Лофтъс-Чийк, Жоржиньо, Андреас Кристенсен и Кай Хаверц, но от Висшата лига не се трогнаха при наличието на достатъчно силен състав.

Челси губи точки из мъглата в Улвърхемптън
Улвърхемптън Челси Улвърхемптън Челси Улвърхемптън Челси
10

Макар и само с 6 резерви на ст. „Молиню“, сред имената им бяха скъпи и прескъпи имена като Матео Ковачич, Саул Нигес и Рос Баркли, плюс резервния вратар за 80 млн. евро Кепа.

„Вълците“ започнаха настървено, а в 15-ата минута гол на Даниел Поденсе бе отменен поради засада, открита при преглед на положението с ВАР.

Челси бе по-активен след подновяването на играта. В 77-ата минута Мейсън Маунт изведе Канте в наказателното поле, но Ромен Саис се намеси решително в защита. В 85-ата минута Кристиан Пулишич остана сам срещу Жозе Са, но португалският страж майсторски спаси.

Така Челси изостана вече с 6 точки от лидера Манчестър Сити, който е с 44 т. с 14 победи в 18 кръга.