0

Ш ампионът на Англия Манчестър Сити се завърна на пътя на победите, като се наложи над Брайтън с 3:1 у дома. Два гола за победата на "гражданите" вкара стрелецът им Ерлинг Холанд.

Първо той се разписа, след като бе изведен от вратаря Едерсон, а след това бе точен и от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Бернардо Силва.

В началото на втората част Леандро Тросар върна едно попадение за гостите, но четвърт час преди края Кевин де Бройна оформи крайното 3:1. Благодарение на трите точки Сити се доближи само на една до Арсенал, който има мач по-малко.

В друг мач от кръга Евертън се наложи над Кристъл Палас с 3:0 като домакин и сложи край на серията от три поредни загуби. Доминик Калвърт-Люин откри резултата за "карамелите", Антъни Гордън удвои аванса, а резервата Дуайт Макнийл направи победата класическа в края. Евертън се изкачи на 11-о място в класирането, като прескочи съперника си Кристъп Палас.