0

П ари Сен Жермен увеличи аванса си на върха във френската Лига 1, след като се наложи над Ланс с 2:0 при гостуването си. Така френският шампион има вече 8 точки преднина пред тима на Ница, който загуби гостуването си на Рен в събота.

ПСЖ не беше брилянтен, но се възползва от слабостите на домакините, които играха цяло второ полувреме с десет души на терена, след като в добавеното време на първата част с директен червен картон бе изгонен Жонатан Гради.

Още в шестата минута Ланс получи право да изпълни дузпа, но вратарят на гостите Донарума избра да не се мести до последно и отрази удара на Пржемислав Франковски от бялата точка. Брадли Баркола изведе тима на Луис Енрике напред в резултата след бърза контрааката и пас на Килиан Мбапе.

На пейката за парижани бяха централните нападатели Рандал Коло Муани и Гонсало Рамош.

В 89-ата минута Килиан Мбапе сложи край на спора с хубав изстрел след асистенция на Усман Дембеле. Това бе 19-о попадение за сезона на капитана на националния отбор на Франция.