0

Г олямата звезда на световния футбол Килиан Мбапе вкара три гола за победата на Пари Сен Жермен с 6:2 над Монпелие като гост в последна среща от 26-ия кръг във френската Лига 1.

През първите 45 минути домакините от Монпелие бяха по-добрият отбор на терена, но парижани успяха да поведат още до средата на полувремето с 2:0 след голове на Витиня и Мбапе.

Арно Норден върна надеждите на Монпелие в 30-ата минута, а в 44-тата Тежи Савание бе точен от дузпа за 2:2.

Пари Сен Жермен обаче показа друго лице след почивката и играта вече бе изцяло в полето на домакините. Мбапе даде аванс на столичани в 50-ата минута, а три по-късно Канг-ин Лий направи резултат 4:2.

Мбапе оформи хеттрика си в 63-тата минута, а португалският защитник Нуно Мендеш реализира за крайното 6:2 минута преди изтичане на редовното време.

В класирането ПСЖ е все по-близо до титлата. Тимът е лидер с 59 точки, с 12 пред втория Брест. Монпелие е на 14-о място с 26 точки, пише БТА.