0

С амо осем дни след края на Световното първенство в Катар, английската Висша лига поднови мачовете си в лудешкия празничен календар с вълнуващ 2:2 между Брентфорд и Тотнъм. Важен гол, от който тръгна обрата от 0:2 до 2:2, закова лидерът на "шпорите" Хари Кейн. Така нападателят, капитан на Англия, остави зад гърба си кошмара от изпуснатата дузпа на 1/4-финала срещу Франция в Катар, довела до отпадането на островитяните.

След тази първа среща от 17-ия кръг гостите от Тотнъм събраха 30 точки и се изравниха с 3-ия в класирането Нюкасъл. Брентфорд е с 20 и изпревари Фулъм на 9-ото място. На върха е Арсенал с 37, следван от Манчестър Сити с 32.

Германският полузащитник Виталий Янелт откри резултата за Брентфорд в 15-ата минута, а в 54-ата Айвън Тони удвои преднината им.

И когато следобедът изглеждаше ужасяващ за Тотнъм, играчите на Антонио Конте успяха да стигнат до равенството само в рамките на шест минути.

Най-напред капитанът Хари Кейн намали в 65-ата минута след центриране на Клеман Ленгле от ляво, а в 71-ата Пиер-Емил Хьойберг изравни. В края на мача Кейн удари и греда.