0

П АОК (Солун) си върна първото място в гръцката Суперлига след важна победа с 2:1 над Панатинайкос в среща от 20-ия кръг.

В главен герой за успеха на „двуглавите орли“ се превърна българският капитан Кирил Десподов, който вкара двата гола.

Десподов остана на терена 71 минути, след което беше заменен от сърбина Андрия Живкович.

Десподов откри резултата малко преди края на първото полувреме, а след това затвърди успеха на своя тим с гол 5 минути след изравнителното попадение на Панатинайкос от дузпа.

С сего българинът вече има 8 попадения за първенство за гръцкия си отбор и 2 в европейските турнири.

Миналата седмица той пак вкара два гола за тима си във вратата на Волос.

С днешния си успех ПАОК е еднолично начело с 47 точки, пред АЕК (Атина) с 45 и Панатинайкос с 44. Олимпиакос е на 4-о място с 41 след успеха по-рано днес с 3:1 над Янина.